DARMOWA DOSTAWA do odwołania na wszystkie towary.
Pracujemy: Pn-Sb: 10-21 & Ndz handlowe: 10-20
+48 724 081 501
calvin@burdan.pl

Calvin Klein

Dziecko szczęścia

Dwudziestosześcioletni absolwent High School of Industrial Arts oraz studiów na Fashion Institute of Technology, swoje życie pragnął związać z szeroko pojętą sztuką. Od dziecka przejawiał zdolności artystyczne: miał niezwykłą lekkość projektowania i talent krawiecki. Na pierwszym etapie życia, przyszłego twórcę mody wspierała ukochana babcia, z zawodu szwaczka. To dzięki niej chłopak uwierzył w siebie, pod jej czujnym okiem popełniał błędy, doskonalił warsztat. Kolejne doświadczenia zdobywał już jako dwudziestolatek, w eleganckiej pracowni Dana Milsteina. Szkice autorstwa młodziutkiego Calvina Kleina były tak dobre, że prezentowano je na paryskich pokazach mody. Mówiło się, że talent mężczyzny wykracza poza ogólnie przyjęte standardy. Wielki świat mody – ujrzał geniusza!

Moda jest kobietą!

Pierwszym projektem Calvina Kleina był zjawiskowy, kobiecy trencz. Z projektowaniem płaszczy wiązały się zresztą początkowe lata działalności twórcy. Klein doszedł w tym temacie do perfekcji – jako 27-letni mężczyzna trafił na okładkę słynnego pisma „Vogue”,  o czym pozostali debiutanci, mogli tylko marzyć. Minimalistyczny i zarazem efektowny design jego marki, szybko zyskał grono sympatyków – w Europie i na świecie. Znawcy branży podkreślali wysoką jakość produktów oferowanych przez artystę, który każdą wolną chwilę poświęcał ich udoskonalaniu. Niedługo po pierwszym sukcesie, w portfolio mistrza pojawiały się kolejno: sukienki, jeansy, bielizna i odzież męska.

Calvin Klein XXI wieku to globalna marka lifestylowa, w której asortymencie znajdują się znakomite jakościowo produkty dla każdej grupy odbiorców – od wspomnianej bielizny, na obuwiu, biżuterii i perfumach kończąc. Od 2002 roku, z uwagi na problemy zdrowotne twórcy, firma zmieniła właściciela. Osiemdziesięcioletni dziś projektant, usunął się w cień zawodowego życia.

Produkty 1-24 z 359

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-24 z 359

Ustaw kierunek malejący
na stronę